Kašel - jak na něj
     Když se řekne kašel, většina z nás si vybaví více či méně banální onemocnění, které na vlastní kůži několikrát zažil. Ale není to tak zcela pravda. Kašel může mít mnoho příčin...
  Více »
Nachlazení
     Rýma a nachlazení patří mezi nejběžnější nemoci na světě. Může je vyvolat více než 200 známých virů. Příznaky trvají většinou asi jeden týden...
  Více »
Když bolí v krku
     „Bolest v krku“ provází řadu různých onemocnění a téměř jistě se s ní setkal už každý z vás...
  Více »
Štíhlá linie
     Snad každý zažil v životě období nespokojenosti s vlastním tělem. Trápí nás kila navíc, ale i ta chybějící. Krásné a štíhlé tělo se pro nás stává cílem stále častěji...
  Více »
Opary - jak na ně
     Opar je infekční onemocnění způsobené herpetickým virem. Současná medicína zná 6 typů těchto lidských virů...
  Více »
Proč se tolik liší doplatky na léky v různých lékárnách
     Systém cenotvorby léčiv v ČR je poměrně složitý a nepřehledný. Je svázán několika regulačními mechanismy, z nichž nejdůležitější jsou...
  Více »


 
  Návrat zpět »
Štíhlá linie - věčný problém

Snad každý zažil v životě období nespokojenosti s vlastním tělem. Trápí nás kila navíc, ale i ta chybějící. Krásné a štíhlé tělo se pro nás stává cílem stále častěji. Jak ho ale dosáhnout, tvrdě omezit jídlo, užívat " zázračné " prostředky, více se pohybovat ?

Každý musí jíst. Jídlo je pro nás zdroj energie, životní nutnost. Potřeby lidského organismu jsou rozdílné v různých životních obdobích a situacích. Podle toho by se měl řídit i příjem kalorií, aby byl v rovnováze s jeho výdejem. Ve své podstatě je to velmi jednoduché. Bohužel o to složitější je využít této závislosti k úpravě tělesné hmotnosti a jejímu trvalému stabilizování. Na redukční programy nelze nahlížet jako na útrpný proces nebo dokonce trest, ale jako na nový životní styl. Začátky jistě nejsou snadné, ale abychom si je ulehčili můžeme používat celou řadu různých přípravků.

V dnešní době je na trhu nepřeberné množství tzv. diet. Zde je potřeba zdůraznit, že neexistuje žádný zázračný prostředek, který zaručuje snížení hmotnosti při zachování dosavadních stravovacích a pohybových návyků. Všimněte si, že výrobky slibující nemožné nelze koupit v lékárnách, ale většinou pouze prostřednictvím zásilkových služeb za více než přijatelnou cenu. Každý lékárník Vám naopak upřímně poradí s výběrem toho nejvhodnějšího právě pro Vás a vaše individuální potíže. 100 % záruku úspěchu ovšem nemůžete čekat od nikoho jiného než sami od sebe.

V boji s nadváhou je každá pomoc vítaná a správně zvolený doplněk usnadní Vaši námahu.

Existuje několik skupin přípravků, užívaných při redučních dietách. Jsou to bobtnavé prostředky, "spalovače" tuků, přípravky snižující chuť na sladké nebo pocit hladu, omezující vstřebávání tuků a látky s projímavým efektem.

Nejrozšířenější jsou patrně dietetika s obsahem vlákniny, která bobtná a zvyšuje tak pocit sytosti, zpomaluje vyprazdňování žaludku a zvětšuje střevní obsah. To vše napomáhá i správné funkci celého zažívacího traktu. Stále se rozšiřující skupinou jsou tzv. spalovače tuku, které obsahují hlavně aminokyselinu karnitin, často v kombinaci s lysinem, methioninem, cholinem, inositolem a některými vitaminy. Používají se nejčastěji před fyzickou zátěží a napomáhají odbourávání tuků. Přípravky omezující chuť na sladké pomáhají stabilizovat hladinu glukózy v krvi. To zajišťuje mimo jiné i látka, jejíž nezbytnou součástí je chrom - základ takovýchto doplňků. Zmírnit pocit hladu dokáže extrakt z rostliny Garcinia hanburyi, který najdeme někdy společně se stimulujícími látkami, např. guarana, kofein apod. Mnoho výrobků napomáhajících snižování hmotnosti je obohaceno o vitamíny, minerály, aminokyseliny, extrakty z rostlin, např. žen šen nebo další látky, jako je koenzym Q10 atd. Takové složení zaručuje organismu přísun nezbytných látek v i době, kdy výrazně omezíme příjem potravy.

Závěrem lze konstatovat, že v tak širokém a nepřehledném sortimentu výrobků Vám pomůže orientovat se nejlépe odborník nejen na léky, ale i parafarmaceutika a to je Váš lékárník.
  Návrat zpět »

Telefon:  417 825 212 E-mail:  info@lekarnamedea.cz Created by:  1studio